پنج هزار تروریست شهر «الضمیر»، ریف دمشق را به مقصد «جرابلس» ترک می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خروج تروریستهای گروه «جیش الاسلام» -تحت الحمایه عربستان سعودی» از شهر مهم «الضمیر» همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که تروریستها همچنین در حال تحویل سلاح سنگین و متوسط خود به ارتش سوریه هستند. این مسئله در چارچوب توافقی انجام میگیرد که عناصر جیش الاسلام با دولت سوریه منعقد کردندهچنین کسانی که تمایل دارند در الضمیر باقی بمانند، به وضعیتشان رسیدگی خواهد شد.
تعداد تروریستهایی که قرار است از الضمیر خارج شوند هزار و 500 نفر به همراه خانواده هایشان است. قرار است در مجموع پنج هزار نفر از این شهر خارج شوند.
پس از خروج این افراد، ارتش سوریه وارد الضمیر خواهد شد تا منطقه را از وجود مین پاکسازی کند.
توافق خروج تروریستها از الضمیر درست چهار روز پس از خروج آخرین گروه از عناصر جیش الاسلام از شهر «دوما» در غوطه شرقی به جرابلس صورت گرفت.
«مروان القاضی» سخنگوی آنچه «فرماندهی واحد» معارضان در قلمون شرقی نامیده میشود، سه شنبه اعلام کرد که بر اساس این توافق، قرار است پلیس نظامی سوریه برای حفظ امنیت وارد شهر شود و کسانی که قصد دارند به وضعیتشان رسیدگی شود، شش ماه برای این کار فرصت دارند.
شهر الضمیر به خاطر موقعیت جغرافیایی خود اهمیت بسیاری دارد. این شهر در موازات فرودگاه‌های جنگی الضمیر و «السین» قرار دارد و مشرف بر جاده بین المللی دمشق – بغداد است..
منطقه قلمون شرقی و شهرک‌های «یلدا، ببیلا و بیت سحم» در ریف جنوبی دمشق آخرین مقرهای تروریستها در ریف دمشق است که در اشغال تروریست‌هاست. در منطقه قلمون تروریست‌های أحمد العبدو، جیش الإسلام و أحرار الشام حضور دارند .

منبع : خبرگذاری فارس


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
نویسنده :
تاریخ : چهار شنبه 29 فروردين 1397